Radore Datacenter

Radore, internet erişim hizmetini yedi farklı internet servis sağlayıcı ile müşterilerine sunmaktadır. Farklı güzergâhlar üzerinden gelen fiber optik kablolar birebir yedekli ve toplam 1,6 Tbit/s kapasiteli yedekli Brocade NetIron XMR 16000’lere bağlanmaktadır. Radore Veri Merkezi’nin networkü 10 Gigabit Ethernet ara yüzlerini kullanır. Network’te kullanılan bu yüksek kapasite sayesinde, Radore Veri Merkezi müşterilerinin anlık ya da kalıcı yüksek kapasite ihtiyaçlarına ağ üzerinde hiçbir fiziksel ya da yazılımsal değişiklik yapmadan rahatlıkla yanıt verilebilmektedir. Ayrıca ana omurga seviyesindeki tüm network cihazları, birden fazla enerji kaynağı ile beslenmekte, böylece Radore omurgası UPS arızalarına dahi direnç gösterebilmektedir.

NetFactor Datacenter

NetFactor Telekom, güçlü network altyapısı üzerinde müşterilerine kesintisiz hizmet vermektedir. Ana omurga bağlantısı TTNET (Türk Telekom) fiberleri üzerinden sağlanmaktadır. 3 adet ayrı fiber bağlantımız ve her fiberde 12 adet uç bulunan yaklaşık 6 Gbps kapasiteden 12 Gbps bağlantıya çıkabilme imkanımız bulunmaktadır.

Ana hattımızı ek olarak VFNET (Vodafone) ve SUPERONLINE (Turkcell) fiber altyapısı ile yedeklememiz bulunmaktadır.

NetFactor Telekom, Juniper MX80 Router ve Cisco Catalyst 2960G switchler ile çalışmaktadır.

Datacenter Müşterilerimizin her birine ayrı VLAN (Virtual Local Area Network) tanımlayarak IP adreslerini ilgili cihazlara Route etmekteyiz. Müşterilerimiz kendilerine ait bir Vlan Network üzerinde çalışmaktadır.

Netinternet Datacenter

Netinternet yurt içi ana internet erişimini Türk Telekom üzerinden sağlamakta olup, Türk Telekom MPLS omurgasına, 2 farklı santralden her birine 2 farklı ring bağlantı ile dört noktadan yedekli olarak bağlıdır.

Ana omurgayı oluşturan ağ ekipmanlarımızın tamamı yedeklidir. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda 1Gbit bakır veya fiber, 10Gbit ve 40Gbit fiber port ile çift router üzerinden yedekli veya tek router üzerinden bağlantı sağlanabilmektedir.

Network güvenliği için veri merkezi ağımızda farklı özelliklerde Firewall ve IPS donanımları bulunmaktadır. Ayrıca AR-GE ekibimizce geliştirilen ağ güvenliği sistemleri ile hosting sektörüne özel çözümleride üretebilmekteyiz.

DHS İLE TANIŞIN.

Bireysel , kamu ve özel sektör kuruluşlarına ait 20.000 üzerinde websitesini bünyesinde barındıran firmamız 8 yılı aşkın süredir tecrübeli çalışanları ve sektörün kaliteli veri merkezleriyle çalışarak müşterilerine %99,98 oranında “uptime” garantisi sunar.

Kesintisiz İnternet Erişimi

DHS Network alt yapısı olarak ülkemizdeki en kaliteli verimerkezlerinin alt yapısını kullanmaktadır. Aktif 80 Gbit kullanım oranı ile rakipsiz kapasite ve kesintisiz internet erişimi sağlıyoruz.

2 Farklı santral üzerinden Türk Telekom, 2 farklı santral üzerinden Turkcell Superonline erişimine ek olarak Vodafone altyapısı ile de erişim sağlayabilmekteyiz.

Firmamızın altyapı ekipmanlarında Juniper ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı üzerinde 1Gbit 10 Gbit ve dilerseniz 100 Gbit port sunabilmekteyiz.

7/24 İzleme ve Destek

Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız.

İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir.

Sunucu Altyapısı

Sunucu altyapımızı SUPERMICRO , HP ve DELL markaları oluşturmaktadır. Xeon mimarisine sahip, ECC registered hata engelleme özellikli ramleri ve 10k, 15k rpm Sas veya raptor diskler ile performanstan ödün vermeden siteleri yayınlamaktayız.Yedekleme Altyapısı

Yedekleme için ayrıca HP ve EMC ürünlerini kullanmaktayız, aldığımız tüm yedekler Raid 50 yapılı Storage serverlarımızda yüklenmekte ve oradan da External harddisklere belirli periyotlarda yedeğin yedeği alınmaktadır

Powered by WHMCompleteSolution